Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Άνοδος και κάθοδος μαθητών 14/9/21

Άνοδος και κάθοδος μαθητών 14/9/21

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Προκειμένου να περιοριστεί η αλληλεπίδραση μεταξύ των μαθητών/μαθητριών των τάξεων του Σχολείου μας.

α)  Κατά την άνοδο και κάθοδο των μαθητών, στην αρχή και στο τέλος κάθε διαλείμματος, οι μαθητές θα ανεβοκατεβαίνουν την εσωτερική σκάλα, έχοντας απόσταση «μισής» σκάλας.

β)  Συνοδεύονται πάντα από το δάσκαλο/δασκάλα της κάθε τάξης. Σε διαφορετική περίπτωση από τον εκπαιδευτικό ειδικότητας, ο οποίος είχε (όταν κατεβαίνουν)  ή έχει (όταν ανεβαίνουν) .

γ) Â Η έξοδος από τις αίθουσες διδασκαλίας γίνεται πάντα με το κριτήριο της εγγύτητας της κάθε αίθουσας από την εσωτερική σκάλα. Δηλαδή ακολουθείται πάντοτε η εξής σειρά:

-   Α΄Â Â  τάξη

-   ΣΤ΄Â Â  τάξη

-   Δ΄Â Â  τάξη

-   Ε΄Â Â  τάξη

-   Β΄ τάξη

-   Γ΄ τάξη

δ)  Η έξοδος δε από την κάθε αίθουσα γίνεται με το κριτήριο της εγγύτητας του κάθε μαθητή από την πόρτα της αίθουσας.

ε)  Κατά την είσοδο ακολουθείται η ίδια σειρά των τάξεων.

Λευκόβρυση, 14-09-2021

Â Â Â Â Â Â Ο Διευθυντής του Σχολείου